| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F6340V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 634 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F6340V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F6340V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 634 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F6340V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F6340V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F6340V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F6340V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F6340V.
| UMP1HR22MDD1TP | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP1HR22MDD1TP.pdf | |
| EEE-FC1C331P | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC1C331P.pdf | |
| URS1H100MDD1TD | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1H100MDD1TD.pdf | |
| UHW1J391MHD6TO | 390µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1J391MHD6TO.pdf | |
| EKXJ451ELL390MM20S | 39µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXJ451ELL390MM20S.pdf | |
| UPS1J4R7MDD | 4.7µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1J4R7MDD.pdf | |
| AVS107M10D16B-F | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3.3 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS107M10D16B-F.pdf | |
| AFK476M80G24VT-F | SMT-AL(V-CHIP) | AFK476M80G24VT-F.pdf | |
| MALREKB00JG447DG0K | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 80 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00JG447DG0K.pdf | |
| B43305A5686M62 | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.99 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A5686M62.pdf | |
| B43305A2397M80 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 320 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A2397M80.pdf | |
| B43501B3337M80 | 330µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 200 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B3337M80.pdf | |
| EKMM201VNN222MA50T | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM201VNN222MA50T.pdf | |
| B43540A5567M | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5567M.pdf | |
| 36DX203G040BC2A | 20000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX203G040BC2A.pdf |