| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F6193V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 619K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F6193V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F6193V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 619k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F6193V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F6193V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F6193V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F6193V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F6193V.
| LLS2D471MELY | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2D471MELY.pdf | |
| LAR2W151MELA30 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAR2W151MELA30.pdf | |
| EET-UQ2V221HA | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 904 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2V221HA.pdf | |
| ECA-2CM471 | 470µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2CM471.pdf | |
| EEA-FC0J121H | 120µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-FC0J121H.pdf | |
| AHA226M2AG24B-F | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 13.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA226M2AG24B-F.pdf | |
| B43504A5686M62 | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.99 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A5686M62.pdf | |
| B43252A9277M | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252A9277M.pdf | |
| MAL209432102E3 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL209432102E3.pdf | |
| 380LQ561M250K012 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ561M250K012.pdf | |
| UVR1E153MRA6 | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E153MRA6.pdf | |
| 6.3YXG1500M10X20 | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 6.3YXG1500M10X20.pdf | |
| UMK325B7475KMHT | 4.7µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | UMK325B7475KMHT.pdf | |
| FK24X5R0J226M | 22µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R Radial 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm) | FK24X5R0J226M.pdf | |
| C2012CH1H333J125AA | 0.033µF 50V Ceramic Capacitor CH 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012CH1H333J125AA.pdf |