| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F57R6V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 57.6 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F57R6V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F57R6V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 57.6 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F57R6V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F57R6V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F57R6V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F57R6V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F57R6V.
| EEE-FK1V681AQ | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1V681AQ.pdf | |
| AFK226M16B12T-F | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.35 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK226M16B12T-F.pdf | |
| ELXY350ELL152MK40S | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXY350ELL152MK40S.pdf | |
| UMA0G220MCD2TP | 22µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA0G220MCD2TP.pdf | |
| EEE-HBA330UAR | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HBA330UAR.pdf | |
| UVR1H152MHD | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H152MHD.pdf | |
| 200PX10MEFC8X11.5 | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 200PX10MEFC8X11.5.pdf | |
| USV1H0R1MFD1TP | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | USV1H0R1MFD1TP.pdf | |
| SXR682M010ST | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 60 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | SXR682M010ST.pdf | |
| 478TMA025M | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 85 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 478TMA025M.pdf | |
| B43501C2687M60 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501C2687M60.pdf | |
| B43501E2158M82 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 65 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E2158M82.pdf | |
| ERLA201LIN162KA45M | 1600µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ERLA201LIN162KA45M.pdf | |
| B43305F2128M60 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305F2128M60.pdf | |
| ECO-S1KA222EA | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1KA222EA.pdf |