| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F5760V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 576 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F5760V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F5760V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 576 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F5760V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F5760V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F5760V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F5760V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F5760V.
| 380LX561M400A452 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 326 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX561M400A452.pdf | |
| LGN2C102MELA35 | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2C102MELA35.pdf | |
| UVK1C102MPD | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1C102MPD.pdf | |
| 550C562T400DP2B | 5600µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 18.1 mOhm 10000 Hrs @ 105°C | 550C562T400DP2B.pdf | |
| ESG476M250AM5AA | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.5 Ohm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | ESG476M250AM5AA.pdf | |
| MALREKA00AA247F00K | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3.95 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00AA247F00K.pdf | |
| SH222M6R3ST | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 170 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH222M6R3ST.pdf | |
| 108HSM025M | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 232 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 125°C | 108HSM025M.pdf | |
| DCMC902T450DG2B | 9000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 17.6 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | DCMC902T450DG2B.pdf | |
| LXY16VB681M10X20LL | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | LXY16VB681M10X20LL.pdf | |
| AVGA228M06H32T-F | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 320 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AVGA228M06H32T-F.pdf | |
| FK18C0G1H562J | 5600pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK18C0G1H562J.pdf | |
| CGA1A2C0G1E020C030BA | 2pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CGA1A2C0G1E020C030BA.pdf | |
| C1005X8R1H151M050BA | 150pF 50V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X8R1H151M050BA.pdf | |
| C0603C681K5RACAUTO | 680pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C681K5RACAUTO.pdf |