| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F54R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 54.9 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F54R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F54R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 54.9 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F54R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F54R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F54R9V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F54R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F54R9V.
| EEE-0JA470SR | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-0JA470SR.pdf | |
| UHM1A152MPD | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHM1A152MPD.pdf | |
| EEU-TP1E222 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 22 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EEU-TP1E222.pdf | |
| 865250257008 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 865250257008.pdf | |
| MAL211635221E3 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211635221E3.pdf | |
| MALREKB00FE410FG0K | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 190 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00FE410FG0K.pdf | |
| MAL213691183E3 | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | MAL213691183E3.pdf | |
| EGPA500ELL122MM25S | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 29 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | EGPA500ELL122MM25S.pdf | |
| EKMH251VNN221MQ25N | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 753 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH251VNN221MQ25N.pdf | |
| 100YXH1000MEFCGC18X40 | 1000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100YXH1000MEFCGC18X40.pdf | |
| 517D109M016FV6AE3 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D109M016FV6AE3.pdf | |
| B41505A6478M2 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 42 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A6478M2.pdf | |
| MAL211845682E3 | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 88 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211845682E3.pdf | |
| ELXS3B1VSN821MA40S | 820µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS3B1VSN821MA40S.pdf | |
| B43501A1228M67 | 2200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A1228M67.pdf |