| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F52R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 52.3 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F52R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F52R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 52.3 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F52R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F52R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F52R3V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F52R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F52R3V.
| UPV1C560MFD1TD | 56µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1C560MFD1TD.pdf | |
| UZP1A100MCL1GB | 10µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UZP1A100MCL1GB.pdf | |
| MAL214699105E3 | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | MAL214699105E3.pdf | |
| URS2D330MHD1TN | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS2D330MHD1TN.pdf | |
| ESRG500ETC1R0MD07D | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESRG500ETC1R0MD07D.pdf | |
| MAL211653151E3 | 150µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211653151E3.pdf | |
| UVY1H471MPD | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1H471MPD.pdf | |
| MALREKE00FG422D00K | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 121 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00FG422D00K.pdf | |
| B43540E2477M60 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540E2477M60.pdf | |
| EKMS251VSN561MP45S | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS251VSN561MP45S.pdf | |
| MAL205849681E3 | 680µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL205849681E3.pdf | |
| MAL215753102E3 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 235 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215753102E3.pdf | |
| LXZ25VB152M12X25LL | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | LXZ25VB152M12X25LL.pdf | |
| B41042A5477M | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41042A5477M.pdf | |
| 100B330JT500XT | 33pF 500V Ceramic Capacitor P90 Nonstandard 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) | 100B330JT500XT.pdf |