| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F5231V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 5.23K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F5231V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F5231V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 5.23k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F5231V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F5231V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F5231V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F5231V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F5231V.
| EKZN500ELL221MJ16S | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN500ELL221MJ16S.pdf | |
| UPW1E222MHD | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1E222MHD.pdf | |
| EGPD630ELL911MM20H | 910µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 44 mOhm | EGPD630ELL911MM20H.pdf | |
| 50YXG2700MEFC18X40 | 2700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 50YXG2700MEFC18X40.pdf | |
| EEU-TA1H330 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1H330.pdf | |
| 515D225M315BB6AE3 | 2.2µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D225M315BB6AE3.pdf | |
| ELXM201VSN391MP35S | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM201VSN391MP35S.pdf | |
| LGY2G820MELA | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2G820MELA.pdf | |
| 381LX181M315J032 | 180µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX181M315J032.pdf | |
| B43508E2337M80 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2337M80.pdf | |
| ELXM351VSN221MR30S | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM351VSN221MR30S.pdf | |
| B43508F2567M62 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508F2567M62.pdf | |
| ESMH201VSN122MQ50T | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH201VSN122MQ50T.pdf | |
| ERLA251LIN901KA35M | 900µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ERLA251LIN901KA35M.pdf | |
| MALIEYH07DB568B02K | 68000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 21 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07DB568B02K.pdf |