| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F4873V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 487K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F4873V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F4873V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 487k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F4873V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F4873V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F4873V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F4873V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F4873V.
| ELXS401VSN181MQ25S | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS401VSN181MQ25S.pdf | |
| UVZ2A2R2MDD | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2A2R2MDD.pdf | |
| SEK102M050ST | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 160 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | SEK102M050ST.pdf | |
| ELXZ160ELL472ML30S | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXZ160ELL472ML30S.pdf | |
| TVX1E221MAD | 220µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1E221MAD.pdf | |
| 860010280028 | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010280028.pdf | |
| ECO-S2AA471BA | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 388 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2AA471BA.pdf | |
| LNT1V223MSE | 22000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT1V223MSE.pdf | |
| UMT1E4R7MCD2 | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1E4R7MCD2.pdf | |
| ECA-2DHG220 | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2DHG220.pdf | |
| AFK157M25F24B-F | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 160 mohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK157M25F24B-F.pdf | |
| ESMH100VSN683MA40S | 68000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 12 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH100VSN683MA40S.pdf | |
| 80USC4700MEFCSN30X40 | 4700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 80USC4700MEFCSN30X40.pdf | |
| 200MXC1500MEFCSN30X50 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200MXC1500MEFCSN30X50.pdf | |
| MAL210258152E3 | 1500µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 90 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210258152E3.pdf |