| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F4870V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 487 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F4870V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F4870V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 487 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F4870V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F4870V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F4870V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F4870V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F4870V.
| EKXG351ELL100MJ20S | 10µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKXG351ELL100MJ20S.pdf | |
| UCX1E332MNS1MS | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 35 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1E332MNS1MS.pdf | |
| UCM1V470MCL1GS | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCM1V470MCL1GS.pdf | |
| UPJ2F4R7MPD1TD | 4.7µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2F4R7MPD1TD.pdf | |
| UPS1V102MHD1TO | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS1V102MHD1TO.pdf | |
| 50MS522MEFCT58X5 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 50MS522MEFCT58X5.pdf | |
| 380LQ822M035J022 | SNAPMOUNTS | 380LQ822M035J022.pdf | |
| EKMM251VSN561MA25S | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM251VSN561MA25S.pdf | |
| MAL219877569E3 | 56µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.706 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL219877569E3.pdf | |
| CGS932U040V3C | 9300µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 24 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS932U040V3C.pdf | |
| CL05A104KA5NNNC | 0.10µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05A104KA5NNNC.pdf | |
| CGA2B3X5R1V683K050BB | 0.068µF 35V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B3X5R1V683K050BB.pdf | |
| GRM32NR72A683KA01L | 0.068µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRM32NR72A683KA01L.pdf | |
| CL21B224KOCNFNC | 0.22µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21B224KOCNFNC.pdf | |
| CL31A226KOCLFNC | 22µF 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31A226KOCLFNC.pdf |