| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F4753V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 475K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F4753V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F4753V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 475k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F4753V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F4753V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F4753V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F4753V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F4753V.
| EET-HC2C152CA | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 133 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2C152CA.pdf | |
| EKZN800ELL470MHB5D | 47µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKZN800ELL470MHB5D.pdf | |
| ECA-1JM470B | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1JM470B.pdf | |
| UPV0J181MGD | 180µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV0J181MGD.pdf | |
| SN470M6R3ST | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6.78 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SN470M6R3ST.pdf | |
| UKA0J471MPD | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA0J471MPD.pdf | |
| AFC337M35G24T-F | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 600 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC337M35G24T-F.pdf | |
| UKW1E222MHD | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1E222MHD.pdf | |
| EKXJ221ETS151MM20S | 150µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXJ221ETS151MM20S.pdf | |
| B41888C6278M | 2700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 20 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41888C6278M.pdf | |
| B43252D1687M | 680µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252D1687M.pdf | |
| B43601F2477M82 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601F2477M82.pdf | |
| ESMH161VNN182MA40S | 1800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 138 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH161VNN182MA40S.pdf | |
| UTM1E470MPD1TD | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UTM1E470MPD1TD.pdf | |
| C5750X7S2A106K230KE | 10µF 100V Ceramic Capacitor X7S 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | C5750X7S2A106K230KE.pdf |