| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F4751V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.75K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F4751V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F4751V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.75k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F4751V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F4751V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F4751V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F4751V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F4751V.
| ECA-1JHG330 | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1JHG330.pdf | |
| LGN2W391MELB50 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2W391MELB50.pdf | |
| LGU2P122MELB | 1200µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2P122MELB.pdf | |
| AVE476M06C12T-F | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 9.88 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE476M06C12T-F.pdf | |
| USF1V330MDD1TA | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1V330MDD1TA.pdf | |
| EEU-FM0J122LB | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EEU-FM0J122LB.pdf | |
| EKZN500ELL151MJC5S | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | EKZN500ELL151MJC5S.pdf | |
| AFK477M16F24VT-F | SMT-AL(V-CHIP) | AFK477M16F24VT-F.pdf | |
| 159LBB035M2ED | 15000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 27.63 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 159LBB035M2ED.pdf | |
| B43254F2687M | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254F2687M.pdf | |
| LLG2W221MELB25 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2W221MELB25.pdf | |
| 381LX391M350A042 | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX391M350A042.pdf | |
| 53D622G025HL6 | 6200µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 51 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | 53D622G025HL6.pdf | |
| B41605B109M8 | 10000µF 55V Aluminum Capacitors Radial, Can 13 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605B109M8.pdf | |
| DCMC182T200AB2B | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 78.5 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | DCMC182T200AB2B.pdf |