| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F46R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 46.4 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F46R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F46R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 46.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F46R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F46R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F46R4V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F46R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F46R4V.
| UFG1E471MHM1TO | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1E471MHM1TO.pdf | |
| UCS2D330MPD1TD | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UCS2D330MPD1TD.pdf | |
| 10ZLH680MEFC8X11.5 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 10ZLH680MEFC8X11.5.pdf | |
| MAL209751338E6 | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209751338E6.pdf | |
| AHA226M25C12T-F | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 15.1 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA226M25C12T-F.pdf | |
| MALSECV00AG322FARK | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 780 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALSECV00AG322FARK.pdf | |
| 381LQ151M400H032 | SNAPMOUNTS | 381LQ151M400H032.pdf | |
| B43508A9127M87 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.02 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9127M87.pdf | |
| ESMH250VSD333MA45T | 33000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 15 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH250VSD333MA45T.pdf | |
| E36D750LPN223TD79M | 22000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D750LPN223TD79M.pdf | |
| E37F401CPN562MF92M | 5600µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | E37F401CPN562MF92M.pdf | |
| C3216JB2A333M115AA | 0.033µF 100V Ceramic Capacitor JB 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216JB2A333M115AA.pdf | |
| C0603X471J5RACAUTO | 470pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603X471J5RACAUTO.pdf | |
| CGA2B3X7S2A682K050BB | 6800pF 100V Ceramic Capacitor X7S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B3X7S2A682K050BB.pdf | |
| C1005X7R1H332M050BA | 3300pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X7R1H332M050BA.pdf |