| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F4641V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.64K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F4641V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F4641V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.64k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F4641V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F4641V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F4641V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F4641V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F4641V.
| EEE-TPC101XAP | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 450 mOhm 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TPC101XAP.pdf | |
| EEE-FC0J102P | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC0J102P.pdf | |
| UPW2V2R2MPD | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2V2R2MPD.pdf | |
| MAL214699704E3 | 47µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | MAL214699704E3.pdf | |
| 105CKE100M | 1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 132.63 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 105CKE100M.pdf | |
| UPM1K560MPD6 | 56µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1K560MPD6.pdf | |
| UPM2G2R2MPD | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2G2R2MPD.pdf | |
| ELBG350ELL142AK25S | 1400µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELBG350ELL142AK25S.pdf | |
| B41693A9337Q7 | 330µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 5000 Hrs @ 125°C | B41693A9337Q7.pdf | |
| B43504E2567M67 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 230 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2567M67.pdf | |
| 157LMX450M2DD | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.2105 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 157LMX450M2DD.pdf | |
| 600D337G030DL4 | 330µF 30V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D337G030DL4.pdf | |
| MAL210253681E3 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 175 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210253681E3.pdf | |
| VPR340U100E1A | 34µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 691 mOhm @ 10kHz 2000 Hrs @ 105°C | VPR340U100E1A.pdf | |
| AFK226M16C12B-F | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 700 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK226M16C12B-F.pdf |