| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F4532V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 45.3K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F4532V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F4532V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 45.3k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F4532V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F4532V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F4532V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F4532V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F4532V.
| ESY477M016AG8AA | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 56 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 105°C | ESY477M016AG8AA.pdf | |
| UPW1C222MHD | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPW1C222MHD.pdf | |
| LGU1J472MELA | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1J472MELA.pdf | |
| EEA-GA1E680 | 68µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1E680.pdf | |
| UVR2F4R7MPD | 4.7µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2F4R7MPD.pdf | |
| MAL213835101E3 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.5 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL213835101E3.pdf | |
| B41505A7228M | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A7228M.pdf | |
| LNX2V822MSEH | 8200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | LNX2V822MSEH.pdf | |
| MAL203874331E3 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | MAL203874331E3.pdf | |
| MALREKE00AA133JL0K | 3.3µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 36.17 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA133JL0K.pdf | |
| USP1V100MDD | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1V100MDD.pdf | |
| USF1A151MDD1TD | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1A151MDD1TD.pdf | |
| B43821A2685M | 6.8µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 27 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821A2685M.pdf | |
| EMZE350ADA470MF90G | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 8000 Hrs @ 105°C | EMZE350ADA470MF90G.pdf | |
| SK332M010ST | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 100 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK332M010ST.pdf |