| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F4530V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 453 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F4530V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F4530V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 453 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F4530V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F4530V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F4530V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F4530V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F4530V.
| UKT1A221MED1TD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1A221MED1TD.pdf | |
| LNX2G392MSEH | 3900µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | LNX2G392MSEH.pdf | |
| UUJ2C330MNQ1MS | 33µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2C330MNQ1MS.pdf | |
| SLP821M160E3P3 | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP821M160E3P3.pdf | |
| UVR1E100MDD6 | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E100MDD6.pdf | |
| URZ1C101MDD1TA | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1C101MDD1TA.pdf | |
| MAL214251229E3 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214251229E3.pdf | |
| UPM2A680MHD6 | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2A680MHD6.pdf | |
| MAL202190548E3 | 15µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 8.5 Ohm 2500 Hrs @ 85°C | MAL202190548E3.pdf | |
| SLPX333M016E7P3 | 33000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 20 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX333M016E7P3.pdf | |
| 30D337M035DC5A | 330µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D337M035DC5A.pdf | |
| B43540F2687M62 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540F2687M62.pdf | |
| SLP822M080H9P3 | 8200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP822M080H9P3.pdf | |
| LKG1K332MESBBK | 3300µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKG1K332MESBBK.pdf | |
| ESMH350VQT683MB80T | 68000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 8 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH350VQT683MB80T.pdf |