| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F4423V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 442K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F4423V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F4423V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 442k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F4423V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F4423V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F4423V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F4423V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F4423V.
| EEU-EB1A471 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1A471.pdf | |
| UHW1C182MPD | 1800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1C182MPD.pdf | |
| 865080140001 | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080140001.pdf | |
| UWF1C470MCL1GB | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWF1C470MCL1GB.pdf | |
| LLG2E222MELC50 | 2200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2E222MELC50.pdf | |
| EGPA250ELL562MM35S | 5600µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 19 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EGPA250ELL562MM35S.pdf | |
| 226PUM016M | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 12.057 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 226PUM016M.pdf | |
| 225AXZ050M | ELECTROLYTIC | 225AXZ050M.pdf | |
| UKL1H6R8MDDANA | 6.8µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKL1H6R8MDDANA.pdf | |
| 515D476M050AA8PE3 | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D476M050AA8PE3.pdf | |
| UHE1H121MPD1TA | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1H121MPD1TA.pdf | |
| 156CKE400MGJG | ELECTROLYTIC | 156CKE400MGJG.pdf | |
| 16YXG2200MEFCT810X20 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 16YXG2200MEFCT810X20.pdf | |
| 500D687H010DD2A | 680µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D687H010DD2A.pdf | |
| 400BXW120MEFC16X35 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 400BXW120MEFC16X35.pdf |