| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F43R2V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 43.2 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F43R2V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F43R2V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 43.2 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F43R2V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F43R2V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F43R2V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F43R2V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F43R2V.
| UPW2C471MRD | 470µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2C471MRD.pdf | |
| EMVY250GDA332MMN0S | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMVY250GDA332MMN0S.pdf | |
| UPM1E121MED1TD | 120µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1E121MED1TD.pdf | |
| 10ZLG680MEFCT810X12.5 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10ZLG680MEFCT810X12.5.pdf | |
| 381LQ182M160K452 | SNAPMOUNTS | 381LQ182M160K452.pdf | |
| B43305A9687M87 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 200 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9687M87.pdf | |
| B43255A4567M | 560µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | B43255A4567M.pdf | |
| MAL205676333E3 | 33000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 39 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205676333E3.pdf | |
| MAL209525102E3 | 1000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 116 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209525102E3.pdf | |
| CGS322T350W4C | 3200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 39 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS322T350W4C.pdf | |
| HR101471T250BH2B | ALUM-SCREW TERMINAL | HR101471T250BH2B.pdf | |
| UVZ1A472MHH | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1A472MHH.pdf | |
| GRM32ER70J476ME20L | 47µF 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRM32ER70J476ME20L.pdf | |
| C1608X8R1H333K080AE | 0.033µF 50V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X8R1H333K080AE.pdf | |
| GRT32DC81H335ME01L | 3.3µF 50V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRT32DC81H335ME01L.pdf |