| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F4320V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 432 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F4320V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F4320V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 432 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F4320V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F4320V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F4320V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F4320V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F4320V.
| B41858C6107M | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 646 mOhm @ 10kHz 3000 Hrs @ 105°C | B41858C6107M.pdf | |
| LGM2W181MELA25 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGM2W181MELA25.pdf | |
| EEU-EB1V330 | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1V330.pdf | |
| 865250653010 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 865250653010.pdf | |
| MAL203878229E3 | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 85°C | MAL203878229E3.pdf | |
| URZ1HR22MDD | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1HR22MDD.pdf | |
| UKT1A221MED1TA | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1A221MED1TA.pdf | |
| ULD2G1R5MPD6 | 1.5µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | ULD2G1R5MPD6.pdf | |
| MAL214864682E3 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214864682E3.pdf | |
| B43254B1687M | 680µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254B1687M.pdf | |
| MAL214099814E3 | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6000 Hrs @ 125°C | MAL214099814E3.pdf | |
| LKS1J332MESZ | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1J332MESZ.pdf | |
| B43601B9687M87 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B9687M87.pdf | |
| UPW2C221MRH6 | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2C221MRH6.pdf | |
| C0603JB0J154M030BB | 0.15µF 6.3V Ceramic Capacitor JB 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603JB0J154M030BB.pdf |