| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F4220V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 422 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F4220V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F4220V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 422 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F4220V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F4220V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F4220V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F4220V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F4220V.
| 860040775005 | 82µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860040775005.pdf | |
| 860131275005 | 10µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | 860131275005.pdf | |
| UKL1E150KDDANATA | 15µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1E150KDDANATA.pdf | |
| UEP1H2R2MDD1TA | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP1H2R2MDD1TA.pdf | |
| 16ZLK820MT810X16 | 820µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 16ZLK820MT810X16.pdf | |
| UPJ1K101MHD6 | 100µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1K101MHD6.pdf | |
| 100YXH470MEFC18X31.5 | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100YXH470MEFC18X31.5.pdf | |
| B43231C337M | 330µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231C337M.pdf | |
| MAL205948221E3 | 220µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 580 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL205948221E3.pdf | |
| MALIEYN07CC556D02K | 56000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07CC556D02K.pdf | |
| CGS433U025R4C | 43000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 22 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS433U025R4C.pdf | |
| UVZ1J102MHH | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1J102MHH.pdf | |
| B41041A3226M | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041A3226M.pdf | |
| C0603C104K5RAC7411 | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C104K5RAC7411.pdf | |
| C0402CH1C390J020BC | 39pF 16V Ceramic Capacitor CH 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402CH1C390J020BC.pdf |