| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F4123V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 412K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F4123V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F4123V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 412k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F4123V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F4123V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F4123V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F4123V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F4123V.
| UPM1E680MED1TD | 68µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1E680MED1TD.pdf | |
| EEU-TP1E332SB | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 20 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EEU-TP1E332SB.pdf | |
| 381LX392M063J452 | 3900µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX392M063J452.pdf | |
| 381LX680M450J022 | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3.901 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX680M450J022.pdf | |
| LGY1E333MELC50 | 33000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1E333MELC50.pdf | |
| 420MXK220MEFCSN22X35 | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXK220MEFCSN22X35.pdf | |
| EET-HD2W221KJ | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EET-HD2W221KJ.pdf | |
| MAL203831101E3 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 85°C | MAL203831101E3.pdf | |
| UKW1C101MDD | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1C101MDD.pdf | |
| UPJ2D3R3MPD | 3.3µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2D3R3MPD.pdf | |
| MALREKV00DD210SG0K | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 19.9 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV00DD210SG0K.pdf | |
| URZ1A472MHD | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1A472MHD.pdf | |
| 400BXC47MEFC18X20 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 400BXC47MEFC18X20.pdf | |
| B43509E2227M000 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 370 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43509E2227M000.pdf | |
| 50USC2700MEFCSN20X30 | 2700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 50USC2700MEFCSN20X30.pdf |