| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F39R2V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 39.2 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F39R2V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F39R2V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 39.2 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F39R2V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F39R2V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F39R2V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F39R2V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F39R2V.
| 860160272006 | 56µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860160272006.pdf | |
| UVK1A103MHD | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1A103MHD.pdf | |
| ECE-A1VN101U | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A1VN101U.pdf | |
| 381LX820M400J012 | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX820M400J012.pdf | |
| UST1V100MDD1TP | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UST1V100MDD1TP.pdf | |
| 63YXM10MEFCTA5X11 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63YXM10MEFCTA5X11.pdf | |
| 35ZL150MEFCTA8X11.5 | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 35ZL150MEFCTA8X11.5.pdf | |
| UPJ1E221MPD6 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1E221MPD6.pdf | |
| 107SMH050M | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.989 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 107SMH050M.pdf | |
| UHE2A820MHD6TO | 82µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE2A820MHD6TO.pdf | |
| EKMQ201ELL4R7MF11D | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMQ201ELL4R7MF11D.pdf | |
| ESRG250ELL102MK15S | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESRG250ELL102MK15S.pdf | |
| UCY2C560MPD | 56µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2C560MPD.pdf | |
| MAL204850102E3 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL204850102E3.pdf | |
| AEB106M2GP44B-F | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB106M2GP44B-F.pdf |