| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F3922V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 39.2K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F3922V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F3922V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 39.2k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F3922V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F3922V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F3922V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F3922V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F3922V.
| EET-HC2W391KF | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 468 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2W391KF.pdf | |
| UKW1H222MHD | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1H222MHD.pdf | |
| URZ1A682MHD1TN | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1A682MHD1TN.pdf | |
| UPS1A222MHD | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS1A222MHD.pdf | |
| 50YXH560MEFCG412.5X25 | 560µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXH560MEFCG412.5X25.pdf | |
| EGPD350ELL332MU35H | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 23 mOhm 3000 Hrs @ 135°C | EGPD350ELL332MU35H.pdf | |
| EKMH101VNN821MQ25T | 820µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 303 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH101VNN821MQ25T.pdf | |
| B41692A7108Q7 | 1000µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 120 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41692A7108Q7.pdf | |
| B43540A9127M80 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9127M80.pdf | |
| 500D108M063GK2A | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D108M063GK2A.pdf | |
| EET-HC2C182LA | 1800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2C182LA.pdf | |
| C0603X5R1E224K030BC | 0.22µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X5R1E224K030BC.pdf | |
| C1005X7S1A225K050BC | 2.2µF 10V Ceramic Capacitor X7S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X7S1A225K050BC.pdf | |
| GRM1885C2A121JA01D | 120pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C2A121JA01D.pdf | |
| C1005X7R1H222M050BA | 2200pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X7R1H222M050BA.pdf |