| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F3921V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.92K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F3921V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F3921V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.92k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F3921V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F3921V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F3921V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F3921V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F3921V.
| EEE-FK1K4R7P | 4.7µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1K4R7P.pdf | |
| EEU-TP1E332SB | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 20 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EEU-TP1E332SB.pdf | |
| 381LX122M250A452 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX122M250A452.pdf | |
| ECA-2WHG330 | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2WHG330.pdf | |
| EEU-EB1A471BJ | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1A471BJ.pdf | |
| 50SGV33M8X10.5 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 50SGV33M8X10.5.pdf | |
| MALREKA00KK447H00K | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 60 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00KK447H00K.pdf | |
| MAL205627472E3 | 4700µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 49 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205627472E3.pdf | |
| 39D257G075JE6 | 250µF 75V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D257G075JE6.pdf | |
| E36D401LGN822MFD0M | 8200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 26 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D401LGN822MFD0M.pdf | |
| CL05B472KA5NNNC | 4700pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05B472KA5NNNC.pdf | |
| C0603C221K5GACTU | 220pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C221K5GACTU.pdf | |
| C0603C104K3RAC7411 | 0.10µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C104K3RAC7411.pdf | |
| GRM0225C1E9R8DDAEL | 9.8pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E9R8DDAEL.pdf | |
| C1825C223K5GACTU | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric) 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) | C1825C223K5GACTU.pdf |