| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F3832V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 38.3K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F3832V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F3832V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 38.3k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F3832V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F3832V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F3832V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F3832V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F3832V.
| UPW1E151MPD | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1E151MPD.pdf | |
| LGU2P471MELB | 470µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2P471MELB.pdf | |
| EEU-TP1E471B | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 130 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | EEU-TP1E471B.pdf | |
| ULD2E5R6MPD1TD | 5.6µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 15000 Hrs @ 105°C | ULD2E5R6MPD1TD.pdf | |
| 63PX10MEFCT15X11 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 63PX10MEFCT15X11.pdf | |
| EMVY6R3ADA471MHA0G | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVY6R3ADA471MHA0G.pdf | |
| 381LX472M010H012 | SNAPMOUNTS | 381LX472M010H012.pdf | |
| E81D500VNN682MR50T | CAP ALUM 6800UF 50V RADIAL | E81D500VNN682MR50T.pdf | |
| 39D106F450FL6 | 10µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D106F450FL6.pdf | |
| ECE-T2AP123FA | 12000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 28 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T2AP123FA.pdf | |
| ERWF451LGC392MDF5M | 3900µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | ERWF451LGC392MDF5M.pdf | |
| UHE1C103MHT | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1C103MHT.pdf | |
| UPW1V182MHH6 | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1V182MHH6.pdf | |
| B43044A2107M | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43044A2107M.pdf | |
| C0805C103J1RACTU | 10000pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C103J1RACTU.pdf |