| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F35R7V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 35.7 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F35R7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F35R7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 35.7 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F35R7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F35R7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F35R7V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F35R7V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F35R7V.
| ECA-1HM221 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1HM221.pdf | |
| ESH477M025AH2AA | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ESH477M025AH2AA.pdf | |
| EMVY101GDA221MLN0S | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMVY101GDA221MLN0S.pdf | |
| MAL205256479E3 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - 3 Lead 2.7 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL205256479E3.pdf | |
| UHE1J820MPD6 | 82µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1J820MPD6.pdf | |
| UKL1E222KHD | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1E222KHD.pdf | |
| UPS1J100MDD | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1J100MDD.pdf | |
| UVR1H2R2MDD6 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H2R2MDD6.pdf | |
| 10YXG330MEFCT78X11.5 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10YXG330MEFCT78X11.5.pdf | |
| UUQ1A101MCL6GS | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUQ1A101MCL6GS.pdf | |
| ECA-2WM220E | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2WM220E.pdf | |
| MAL214866682E3 | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214866682E3.pdf | |
| MALIEYN07AA533B02K | 33000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 24 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07AA533B02K.pdf | |
| 39D258G010GL6 | 2500µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D258G010GL6.pdf | |
| C3216X7S3D471K130AA | 470pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X7S3D471K130AA.pdf |