| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F3570V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 357 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F3570V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F3570V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 357 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F3570V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F3570V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F3570V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F3570V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F3570V.
| EKZE350ELL122MK30S | 1200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE350ELL122MK30S.pdf | |
| 860160572004 | 27µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860160572004.pdf | |
| ESMG250ELL472MLN3S | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG250ELL472MLN3S.pdf | |
| 865250257008 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 865250257008.pdf | |
| LNR1A473MSE | 47000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNR1A473MSE.pdf | |
| AHA227M25F24B-F | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA227M25F24B-F.pdf | |
| MAL214855103E3 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214855103E3.pdf | |
| B43601B9477M62 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B9477M62.pdf | |
| 36DX153F150DF2A | 15000µF 150V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX153F150DF2A.pdf | |
| EEV-HD1V100R | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-HD1V100R.pdf | |
| RDE5C2A150J0S1H03A | 15pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | RDE5C2A150J0S1H03A.pdf | |
| UMK105CG050CVHF | 5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | UMK105CG050CVHF.pdf | |
| GRT188C81E105ME13D | 1µF 25V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRT188C81E105ME13D.pdf | |
| GRM188R61E474KA12D | 0.47µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188R61E474KA12D.pdf | |
| GRM1555C1H120GA01J | 12pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1H120GA01J.pdf |