| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F34R0V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 34 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F34R0V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F34R0V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 34 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F34R0V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F34R0V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F34R0V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F34R0V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F34R0V.
| LAR2E331MELZ30 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAR2E331MELZ30.pdf | |
| EET-UQ2S561KF | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2S561KF.pdf | |
| LGG2W471MELB45 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2W471MELB45.pdf | |
| EKZE250ELL152MK25S | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE250ELL152MK25S.pdf | |
| 450WXA1.5MEFCT78X9 | 1.5µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 450WXA1.5MEFCT78X9.pdf | |
| UCM1C681MNL1GS | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCM1C681MNL1GS.pdf | |
| UPJ1V821MHD | 820µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1V821MHD.pdf | |
| B41858C5278M | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 34 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C5278M.pdf | |
| B43305A9686M80 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.99 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9686M80.pdf | |
| LGJ2C331MELB15 | 330µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGJ2C331MELB15.pdf | |
| E36D101HPN683UEE3N | 68000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D101HPN683UEE3N.pdf | |
| GRM3195C1H562JA01D | 5600pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM3195C1H562JA01D.pdf | |
| C3225JB2A334M200AA | 0.33µF 100V Ceramic Capacitor JB 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225JB2A334M200AA.pdf | |
| CGA3E3X8R2A223K080AD | 0.022µF 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E3X8R2A223K080AD.pdf | |
| CC1206JRNPO0BN102 | 1000pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CC1206JRNPO0BN102.pdf |