| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F3481V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F3481V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F3481V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.48k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F3481V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F3481V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F3481V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F3481V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F3481V.
| EKZE500ELL102ML25S | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE500ELL102ML25S.pdf | |
| MAL211819221E3 | 220µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 660 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL211819221E3.pdf | |
| UPM1E330MDD1TD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1E330MDD1TD.pdf | |
| SEK220M100ST | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6.03 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | SEK220M100ST.pdf | |
| UHE0J103MHD6 | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UHE0J103MHD6.pdf | |
| 475CKE450M | 4.7µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 70.547 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 475CKE450M.pdf | |
| UPM1E561MPD | 560µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1E561MPD.pdf | |
| UAS2D181MHD6 | 180µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAS2D181MHD6.pdf | |
| 500D477M040EF2A | 470µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D477M040EF2A.pdf | |
| B43305C9477M60 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 290 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C9477M60.pdf | |
| ESMH101VQT822MB63T | 8200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 30 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH101VQT822MB63T.pdf | |
| B43564A4828M3 | 8200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564A4828M3.pdf | |
| GCM188R71E474KA64D | 0.47µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GCM188R71E474KA64D.pdf | |
| GRM31CC81C226ME15L | 22µF 16V Ceramic Capacitor X6S 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM31CC81C226ME15L.pdf | |
| CC1210KKX5R7BB476 | 47µF 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CC1210KKX5R7BB476.pdf |