| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F3401V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.4K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F3401V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F3401V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.4k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F3401V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F3401V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F3401V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F3401V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F3401V.
| UKA0J101MDD1TD | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA0J101MDD1TD.pdf | |
| ESK477M6R3AE3AA | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESK477M6R3AE3AA.pdf | |
| UVR1HR33MDD | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1HR33MDD.pdf | |
| UKT1A222MHD1TO | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1A222MHD1TO.pdf | |
| MAL214278479E3 | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214278479E3.pdf | |
| ELXV250ETD331MJ16S | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV250ETD331MJ16S.pdf | |
| ELXV630ELL271MK25S | 270µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV630ELL271MK25S.pdf | |
| ELXZ500ETD821MK35S | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ500ETD821MK35S.pdf | |
| UUJ1A222MNQ6ZD | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ1A222MNQ6ZD.pdf | |
| MAL215099116E3 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | MAL215099116E3.pdf | |
| B43501E2108M60 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E2108M60.pdf | |
| ECE-T1CP823FA | 82000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 16 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T1CP823FA.pdf | |
| 101222U050AA2B | ALUM-SCREW TERMINAL | 101222U050AA2B.pdf | |
| GRM1555C1H201GA01D | 200pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1H201GA01D.pdf | |
| 500R07W472KV4T | 4700pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | 500R07W472KV4T.pdf |