| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F33R2V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33.2 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F33R2V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F33R2V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33.2 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F33R2V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F33R2V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F33R2V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F33R2V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F33R2V.
| 50YXF1MEFC5X11 | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXF1MEFC5X11.pdf | |
| EKMQ201VSN122MQ50S | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ201VSN122MQ50S.pdf | |
| MAL214699906E3 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2500 Hrs @ 125°C | MAL214699906E3.pdf | |
| 380LQ821M400A052 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ821M400A052.pdf | |
| EEV-HA1J220UP | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEV-HA1J220UP.pdf | |
| UPJ1E330MDD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1E330MDD.pdf | |
| 35YXG680MEFCGC16X16 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 35YXG680MEFCGC16X16.pdf | |
| AFK108M06F24VT-F | SMT-AL(V-CHIP) | AFK108M06F24VT-F.pdf | |
| 381LX181M315H022 | SNAPMOUNTS | 381LX181M315H022.pdf | |
| LGY2Z561MELA | 560µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2Z561MELA.pdf | |
| MAL215943122E3 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 200 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215943122E3.pdf | |
| B43305A9827M62 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 170 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9827M62.pdf | |
| CL03C220JA3NNNC | 22pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CL03C220JA3NNNC.pdf | |
| C1608CH1H272J080AA | 2700pF 50V Ceramic Capacitor CH 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608CH1H272J080AA.pdf | |
| CGA4J4X7T2W473M125AA | 0.047µF 450V Ceramic Capacitor X7T 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGA4J4X7T2W473M125AA.pdf |