| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F32R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 32.4 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F32R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F32R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 32.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F32R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F32R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F32R4V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F32R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F32R4V.
| UCD1H100MCL6GS | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1H100MCL6GS.pdf | |
| UPJ1E561MPD1TD | 560µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1E561MPD1TD.pdf | |
| EEU-HD1V681 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1V681.pdf | |
| 35ML6.8MEFC4X5 | 6.8µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 35ML6.8MEFC4X5.pdf | |
| 226CKH063M | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6.7822 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 226CKH063M.pdf | |
| ECE-A1HKS220Q | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1HKS220Q.pdf | |
| AFC226M06B12T-F | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 19.6 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC226M06B12T-F.pdf | |
| MALREKE00BA322CL0K | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.145 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00BA322CL0K.pdf | |
| UPM1H330MED1TA | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1H330MED1TA.pdf | |
| EKZN100ELL182MJ20S | 1800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN100ELL182MJ20S.pdf | |
| MAL214636681E3 | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214636681E3.pdf | |
| 400SXC180MEFCSN25X40 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 400SXC180MEFCSN25X40.pdf | |
| B43504H2108M7 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504H2108M7.pdf | |
| ERWE501LGB271MA80M | 270µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | ERWE501LGB271MA80M.pdf | |
| 601D398G040JT2 | 3900µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D398G040JT2.pdf |