| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F3240V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 324 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F3240V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F3240V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 324 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F3240V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F3240V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F3240V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F3240V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F3240V.
| EEE-1VA330P | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1VA330P.pdf | |
| EEU-FC1A391 | 390µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A391.pdf | |
| LGU1E822MELA | 8200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1E822MELA.pdf | |
| UKL1C100MDD1TA | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1C100MDD1TA.pdf | |
| UES1C471MHM1TO | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1C471MHM1TO.pdf | |
| EEU-FC2A8R2B | 8.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A8R2B.pdf | |
| MAL211634101E3 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211634101E3.pdf | |
| AHA337M35G24T-F | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 700 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA337M35G24T-F.pdf | |
| 16NXA1000MEFC12.5X20 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16NXA1000MEFC12.5X20.pdf | |
| UHV1C332MHD6TN | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1C332MHD6TN.pdf | |
| E81D251VNN181MQ25T | CAP ALUM 180UF 250V RADIAL | E81D251VNN181MQ25T.pdf | |
| MAL209334331E3 | 330µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 460 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MAL209334331E3.pdf | |
| 250MXG680MEFCSN22X50 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 250MXG680MEFCSN22X50.pdf | |
| EKMS3B1VSN471MA25S | 470µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS3B1VSN471MA25S.pdf | |
| 420VXG220MEFCSN35X25 | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 420VXG220MEFCSN35X25.pdf |