| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F30R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 30.9 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F30R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F30R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 30.9 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F30R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F30R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F30R9V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F30R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F30R9V.
| MAL211817222E3 | 2200µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 105 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL211817222E3.pdf | |
| AVS106M16B12T-F | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 26.5 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS106M16B12T-F.pdf | |
| B43501C5227M | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 600 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501C5227M.pdf | |
| 860160680036 | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160680036.pdf | |
| EEU-FC1A682 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A682.pdf | |
| 10TKV470M8X10.5 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | 10TKV470M8X10.5.pdf | |
| ESMG160ELL472ML25S | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG160ELL472ML25S.pdf | |
| UPS1E471MPD1TD | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1E471MPD1TD.pdf | |
| LGY1H392MELA30 | 3900µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1H392MELA30.pdf | |
| 50ZLH820MEFC16X20 | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50ZLH820MEFC16X20.pdf | |
| 105SMH050M | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 198.94 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 105SMH050M.pdf | |
| EKRG500ETD220MF07D | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKRG500ETD220MF07D.pdf | |
| EEU-FC1A391BJ | 390µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A391BJ.pdf | |
| 100ZLH120MEFCT810X23 | 120µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100ZLH120MEFCT810X23.pdf | |
| 337TTA016M | 330µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.0048 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 337TTA016M.pdf |