| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F3092V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 30.9K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F3092V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F3092V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 30.9k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F3092V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F3092V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F3092V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F3092V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F3092V.
| 50ZLH100MEFC8X11.5 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 50ZLH100MEFC8X11.5.pdf | |
| LGX2W271MELA50 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2W271MELA50.pdf | |
| EGPD630ELL911MM20H | 910µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 44 mOhm | EGPD630ELL911MM20H.pdf | |
| UPM1C331MPD1TD | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1C331MPD1TD.pdf | |
| EEV-TG2A330P | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEV-TG2A330P.pdf | |
| MALREKE05JG422E00K | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 109 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE05JG422E00K.pdf | |
| 100YXG470MEFC16X35.5 | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 100YXG470MEFC16X35.5.pdf | |
| B41042A477M | 470µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41042A477M.pdf | |
| C1210C226K8PACTU | 22µF 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C226K8PACTU.pdf | |
| C0402X6S1A471K020BC | 470pF 10V Ceramic Capacitor X6S 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402X6S1A471K020BC.pdf | |
| FG28C0G2A090DNT06 | 9pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FG28C0G2A090DNT06.pdf | |
| C1206C332JBGACAUTO | 3300pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C332JBGACAUTO.pdf | |
| C0402C181J5GACTU | 180pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C181J5GACTU.pdf | |
| C0402C0G1C6R2D | 6.2pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402C0G1C6R2D.pdf | |
| CGA2B2NP02A221J050BA | 220pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B2NP02A221J050BA.pdf |