| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F3013V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 301K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F3013V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F3013V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 301k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F3013V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F3013V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F3013V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F3013V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F3013V.
| EEU-EB1A221S | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1A221S.pdf | |
| UVR1J221MPD | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1J221MPD.pdf | |
| 383LX183M063A082 | 18000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 105°C | 383LX183M063A082.pdf | |
| UCY2W120MPD | 12µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2W120MPD.pdf | |
| 400LEX3.3MEFC10X9 | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | 400LEX3.3MEFC10X9.pdf | |
| USV1H0R1MFD1TE | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | USV1H0R1MFD1TE.pdf | |
| UHE0J392MHD | 3900µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UHE0J392MHD.pdf | |
| B41252A5568M | 5600µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252A5568M.pdf | |
| 157LBB400M2DC | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.65786 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 157LBB400M2DC.pdf | |
| EKMH251VNN681MQ50S | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 244 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH251VNN681MQ50S.pdf | |
| AVGA227M16X16T-F | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.11 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AVGA227M16X16T-F.pdf | |
| CL31C270JHFNNNE | 27pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31C270JHFNNNE.pdf | |
| GMK212BJ105KGHT | 1µF 35V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GMK212BJ105KGHT.pdf | |
| FA28X7R1H682KNU06 | 6800pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FA28X7R1H682KNU06.pdf | |
| C3216X5R0J226K/1.6 | 22µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X5R0J226K/1.6.pdf |