| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F3012V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 30.1K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F3012V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F3012V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 30.1k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F3012V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F3012V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F3012V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F3012V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F3012V.
| UUA0J330MCL1GS | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | UUA0J330MCL1GS.pdf | |
| MAL214274331E3 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214274331E3.pdf | |
| URS1A221MDD1TA | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1A221MDD1TA.pdf | |
| MAL213650471E3 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213650471E3.pdf | |
| EKZM250EC5222ML20S | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZM250EC5222ML20S.pdf | |
| B43254B1477M | 470µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254B1477M.pdf | |
| 157LMB400M2CD | ELECTROLYTIC | 157LMB400M2CD.pdf | |
| NLW75-50 | 75µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.7 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | NLW75-50.pdf | |
| B43508A9397M | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 320 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9397M.pdf | |
| B43305A2188M60 | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 70 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A2188M60.pdf | |
| CG601U075R2C | 600µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 85 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CG601U075R2C.pdf | |
| LXY63VB221M12X20LL | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | LXY63VB221M12X20LL.pdf | |
| B41044A3337M | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | B41044A3337M.pdf | |
| B41044A9477M | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41044A9477M.pdf | |
| 50MH70.22MEFCTZ4X7 | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50MH70.22MEFCTZ4X7.pdf |