| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F29R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 29.4 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F29R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F29R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 29.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F29R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F29R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F29R4V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F29R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F29R4V.
| 100MXG3300MEFCSN30X40 | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 100MXG3300MEFCSN30X40.pdf | |
| PEH534VDC3220M2 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 460 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | PEH534VDC3220M2.pdf | |
| URZ1H4R7MDD1TD | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1H4R7MDD1TD.pdf | |
| EEV-TG2A220UP | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.3 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEV-TG2A220UP.pdf | |
| UVP1A221MPD1TA | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1A221MPD1TA.pdf | |
| MAL215256688E3 | 6.8µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL215256688E3.pdf | |
| EGPD500ELL132MM20H | 1300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 42 mOhm 3000 Hrs @ 135°C | EGPD500ELL132MM20H.pdf | |
| TE1307 | 50µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1307.pdf | |
| EKMM451VSN121MP40S | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM451VSN121MP40S.pdf | |
| MAL205656103E3 | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 50 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205656103E3.pdf | |
| B43504E2188M7 | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 80 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2188M7.pdf | |
| 383LX104M025B062V | 100000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 15 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 383LX104M025B062V.pdf | |
| MAL250054332E3 | 3300µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 33 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL250054332E3.pdf | |
| B41458B8479M | 47000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41458B8479M.pdf | |
| 604D502G005HL7 | 5000µF 5V Aluminum Capacitors Axial, Can - 4 Leads | 604D502G005HL7.pdf |