| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F28R7V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 28.7 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F28R7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F28R7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 28.7 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F28R7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F28R7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F28R7V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F28R7V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F28R7V.
| UMW1H3R3MDD1TP | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1H3R3MDD1TP.pdf | |
| EGPD101ELL391ML25H | 390µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 47 mOhm | EGPD101ELL391ML25H.pdf | |
| ECA-1HHGR22 | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1HHGR22.pdf | |
| 100YXJ3.3M5X11 | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 100YXJ3.3M5X11.pdf | |
| USP1V3R3MDD1TE | 3.3µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1V3R3MDD1TE.pdf | |
| ECA-2WHG010BJ | 1µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2WHG010BJ.pdf | |
| UHE0J822MHD | 8200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UHE0J822MHD.pdf | |
| B43305B2567M62 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 230 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B2567M62.pdf | |
| B43601E2687M80 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2687M80.pdf | |
| B43457A9158M | 1500µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10000 Hrs @ 85°C | B43457A9158M.pdf | |
| E37L401CPN183MFM9M | 18000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6 mOhm 10000 Hrs @ 85°C | E37L401CPN183MFM9M.pdf | |
| B43456A5129M7 | 12000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 9 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43456A5129M7.pdf | |
| EEU-FC1A101 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A101.pdf | |
| ECA-2AMR47I | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2AMR47I.pdf | |
| C2012C0G1H103J060AA | 10000pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012C0G1H103J060AA.pdf |