| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F2870V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 287 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F2870V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F2870V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 287 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F2870V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F2870V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F2870V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F2870V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F2870V.
| UVC2G100MPD | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UVC2G100MPD.pdf | |
| UCA2G6R8MPD1TD | 6.8µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCA2G6R8MPD1TD.pdf | |
| UWZ1E330MCL1GB | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ1E330MCL1GB.pdf | |
| 106TTA250M | 10µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 33.157 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 106TTA250M.pdf | |
| EKYB350ELL272ML25S | 2700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB350ELL272ML25S.pdf | |
| UPW0J472MHD1TN | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW0J472MHD1TN.pdf | |
| 50YXH470MEFCG412.5X20 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXH470MEFCG412.5X20.pdf | |
| 10YXG3300MEFCT810X28 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10YXG3300MEFCT810X28.pdf | |
| B43501A3337M | 330µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 200 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A3337M.pdf | |
| B43540B2158M87 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 60 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B2158M87.pdf | |
| 36DX123F250DJ2A | 12000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX123F250DJ2A.pdf | |
| B43457A9568M3 | 5600µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 22 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43457A9568M3.pdf | |
| ECO-S1KA332CA | 3300µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1KA332CA.pdf | |
| KMH6.3VN393M30X35T2 | 39000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 26 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMH6.3VN393M30X35T2.pdf | |
| VJ1210A471JXGAT5Z | 470pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | VJ1210A471JXGAT5Z.pdf |