| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F27R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 27.4 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F27R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F27R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 27.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F27R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F27R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F27R4V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F27R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F27R4V.
| EEE-HAJ331XAP | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HAJ331XAP.pdf | |
| LLS1V183MELC | 18000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1V183MELC.pdf | |
| SLPX331M450E7P3 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 804 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX331M450E7P3.pdf | |
| UPS1E220MDD1TD | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1E220MDD1TD.pdf | |
| LNX2G332MSEH | 3300µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | LNX2G332MSEH.pdf | |
| UPW1V100MDD1TA | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1V100MDD1TA.pdf | |
| ECA-2CM4R7B | 4.7µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2CM4R7B.pdf | |
| MALREKB00AA315CM0K | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.12 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00AA315CM0K.pdf | |
| 100ZLJ18MT16.3X11 | 18µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 100ZLJ18MT16.3X11.pdf | |
| UVP1J220MPD | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1J220MPD.pdf | |
| 227SAK035M | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.055 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 227SAK035M.pdf | |
| B43255A4157M | 150µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | B43255A4157M.pdf | |
| ESMQ351ELL101MMN3S | 100µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ351ELL101MMN3S.pdf | |
| B43508B9337M80 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 370 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B9337M80.pdf | |
| 397LMX400M2EG | ELECTROLYTIC | 397LMX400M2EG.pdf |