| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F26R1V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 26.1 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F26R1V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F26R1V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 26.1 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F26R1V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F26R1V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F26R1V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F26R1V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F26R1V.
| UWX1A221MCL1GB | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX1A221MCL1GB.pdf | |
| EEU-EB1J470S | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1J470S.pdf | |
| UKW1C223MRD | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1C223MRD.pdf | |
| EGPD250ELL472MK35H | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 25 mOhm 3000 Hrs @ 135°C | EGPD250ELL472MK35H.pdf | |
| UPM2A121MHD1TO | 120µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2A121MHD1TO.pdf | |
| UPS1J4R7MDD1TD | 4.7µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1J4R7MDD1TD.pdf | |
| 16YXA47MEFCTA5X11 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16YXA47MEFCTA5X11.pdf | |
| MALREKE05BA222J00K | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5.426 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE05BA222J00K.pdf | |
| 6.3NA330MEFC8X11.5 | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 6.3NA330MEFC8X11.5.pdf | |
| LLG2W391MELA50 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2W391MELA50.pdf | |
| 672D158H020FV5C | 1500µF 20V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D158H020FV5C.pdf | |
| B43254A9477M | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254A9477M.pdf | |
| MLS771M100EA0C | 770µF 100V Aluminum Capacitors FlatPack 238 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS771M100EA0C.pdf | |
| C0603C682K5RACTU | 6800pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C682K5RACTU.pdf | |
| C320C104M5U5TA | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) | C320C104M5U5TA.pdf |