| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F25R5V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 25.5 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F25R5V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F25R5V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 25.5 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F25R5V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F25R5V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F25R5V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F25R5V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F25R5V.
| UTT1A151MDD1TD | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT1A151MDD1TD.pdf | |
| EEE-HAC221UAP | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HAC221UAP.pdf | |
| MALREKE00AA210J00K | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 11.94 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA210J00K.pdf | |
| UPS1E221MPD1TA | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1E221MPD1TA.pdf | |
| 515D477M010BB6AE3 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D477M010BB6AE3.pdf | |
| UVY1A102MPD | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1A102MPD.pdf | |
| 450PK4.7MEFCT810X12.5 | 4.7µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 450PK4.7MEFCT810X12.5.pdf | |
| UHE2A221MHD6TN | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE2A221MHD6TN.pdf | |
| UAQ2G330MHD3 | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAQ2G330MHD3.pdf | |
| MAL214656392E3 | 3900µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | MAL214656392E3.pdf | |
| 420MXG82MEFCSN22X25 | 82µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXG82MEFCSN22X25.pdf | |
| SLPX391M400H5P3 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX391M400H5P3.pdf | |
| 381LX561M250J052 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX561M250J052.pdf | |
| B43540B9397M60 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B9397M60.pdf | |
| B43455A5109M7 | 10000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 11 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43455A5109M7.pdf |