| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F24R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 24.3 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F24R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F24R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 24.3 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F24R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F24R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F24R3V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F24R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F24R3V.
| ECA-0JHG103 | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-0JHG103.pdf | |
| EEE-FP1A151AP | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 260 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FP1A151AP.pdf | |
| EEE-HC1A330R | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EEE-HC1A330R.pdf | |
| ALS30A222NF450 | 2200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 59 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | ALS30A222NF450.pdf | |
| UVK1J471MHD1TO | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1J471MHD1TO.pdf | |
| UVR0J472MHD | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR0J472MHD.pdf | |
| LLS2G221MELA | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2G221MELA.pdf | |
| 50MH50.47MEFCTZ4X5 | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50MH50.47MEFCTZ4X5.pdf | |
| ECE-A1CKA470I | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1CKA470I.pdf | |
| ELXY250ELL820MFB5D | 82µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXY250ELL820MFB5D.pdf | |
| 6.3ZL560MEFCT78X11.5 | 560µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 6.3ZL560MEFCT78X11.5.pdf | |
| UES1H100MPM | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1H100MPM.pdf | |
| UHV1C122MPD | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1C122MPD.pdf | |
| EKXG251EMC221MMN3S | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXG251EMC221MMN3S.pdf | |
| 510D105M063AA3D | 1µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 510D105M063AA3D.pdf |