| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F2492V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 24.9K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F2492V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F2492V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 24.9k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F2492V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F2492V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F2492V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F2492V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F2492V.
| EEU-FM1A222 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1A222.pdf | |
| 861221483002 | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 861221483002.pdf | |
| 861111484019 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 861111484019.pdf | |
| EEV-TG1K221UM | 220µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 300 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEV-TG1K221UM.pdf | |
| UMV0G101MFD1TE | 100µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV0G101MFD1TE.pdf | |
| 500D337M035DH2 | 330µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D337M035DH2.pdf | |
| B43252B6157M | 150µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252B6157M.pdf | |
| B43601A9477M82 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9477M82.pdf | |
| ERHA551LGC272MDF0M | 2700µF 550V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | ERHA551LGC272MDF0M.pdf | |
| CL10B475KQ8NQNC | 4.7µF 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B475KQ8NQNC.pdf | |
| CGA2B1X7S1C474K050BE | 0.47µF 16V Ceramic Capacitor X7S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B1X7S1C474K050BE.pdf | |
| C927U222MZWDBAWL40 | 2200pF 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc 0.354" Dia (9.00mm) | C927U222MZWDBAWL40.pdf | |
| C1206C223K2RALTU | 0.022µF 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C223K2RALTU.pdf | |
| VJ0402D3R9DLXAJ | 3.9pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D3R9DLXAJ.pdf | |
| VJ0603D7R5DXPAP | 7.5pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D7R5DXPAP.pdf |