| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F23R7V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 23.7 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F23R7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F23R7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 23.7 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F23R7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F23R7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F23R7V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F23R7V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F23R7V.
| EEU-FM1E221B | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1E221B.pdf | |
| EEE-HA1C681P | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1C681P.pdf | |
| 400RX301MTA8X11.5 | 1µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 400RX301MTA8X11.5.pdf | |
| 516D227M6R3LM6AE3 | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D227M6R3LM6AE3.pdf | |
| EKMG350ELL681MK20S | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can | EKMG350ELL681MK20S.pdf | |
| UUE1E681MNS1MS | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUE1E681MNS1MS.pdf | |
| 200MXG470MEFCSN25X25 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200MXG470MEFCSN25X25.pdf | |
| ELXG101VNN152MR40T | 1500µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXG101VNN152MR40T.pdf | |
| B43511E5687M80 | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 230 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511E5687M80.pdf | |
| B43510B6827M7 | 820µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 140 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510B6827M7.pdf | |
| MAL210257152E3 | 1500µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 81 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210257152E3.pdf | |
| B43455C4338M | 3300µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 32 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43455C4338M.pdf | |
| 604D101F200HL7 | 100µF 200V Aluminum Capacitors Axial, Can - 4 Leads | 604D101F200HL7.pdf | |
| TC74 | 16µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 10.88 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TC74.pdf | |
| GRM2165C1H122JA01D | 1200pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM2165C1H122JA01D.pdf |