| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F22R6V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22.6 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F22R6V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F22R6V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22.6 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F22R6V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F22R6V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F22R6V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F22R6V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F22R6V.
| EKY-100ELL222MJ30S | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EKY-100ELL222MJ30S.pdf | |
| 50SEV10M5X5.5 | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 50SEV10M5X5.5.pdf | |
| B41888C5477M | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 64 mOhm @ 10kHz 7000 Hrs @ 105°C | B41888C5477M.pdf | |
| 106RSS050M | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 16.579 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | 106RSS050M.pdf | |
| LLS1J222MELZ | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1J222MELZ.pdf | |
| UKW2A331MHD1TO | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW2A331MHD1TO.pdf | |
| 50ML3.3MEFCTZ4X5 | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 50ML3.3MEFCTZ4X5.pdf | |
| UPS1C100MDD | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1C100MDD.pdf | |
| UMT1HR33MCD2 | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1HR33MCD2.pdf | |
| SS330M6R3ST | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 9.65 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SS330M6R3ST.pdf | |
| UKL1J330MPD1TA | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1J330MPD1TA.pdf | |
| URZ1A471MPD | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1A471MPD.pdf | |
| UPA0J272MPD | 2700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UPA0J272MPD.pdf | |
| B43866C4336M | 33µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | B43866C4336M.pdf | |
| UUE1E681MNS1MS | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUE1E681MNS1MS.pdf |