| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F2213V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 221K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F2213V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F2213V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 221k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F2213V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F2213V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F2213V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F2213V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F2213V.
| 200LEX5.6MEFC8X9 | 5.6µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | 200LEX5.6MEFC8X9.pdf | |
| UVK1H220MDD1TD | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1H220MDD1TD.pdf | |
| 106NPS016M | ELECTROLYTIC | 106NPS016M.pdf | |
| 515D108M050EK6AE3 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D108M050EK6AE3.pdf | |
| B41505A9687M7 | 680µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 146 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A9687M7.pdf | |
| MALREKE00KL468DG0K | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 55 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00KL468DG0K.pdf | |
| 381LQ102M180K022 | 1000µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ102M180K022.pdf | |
| MAL212315339E3 | 33µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 3 Ohm 20000 Hrs @ 125°C | MAL212315339E3.pdf | |
| MVY35VE102ML17TP | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | MVY35VE102ML17TP.pdf | |
| EET-UQ2W561KA | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2W561KA.pdf | |
| AVS104M50A12T-F | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.322 kOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS104M50A12T-F.pdf | |
| B41827A3336M | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41827A3336M.pdf | |
| CL05C102JO5NNNC | 1000pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05C102JO5NNNC.pdf | |
| C1608X5R1C105M080AA | 1µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X5R1C105M080AA.pdf | |
| C0603X7R1C472M030BA | 4700pF 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X7R1C472M030BA.pdf |