| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F2212V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22.1K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F2212V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F2212V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22.1k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F2212V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F2212V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F2212V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F2212V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F2212V.
| EMVY350GDA222MMN0S | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMVY350GDA222MMN0S.pdf | |
| UVZ2A101MPD | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2A101MPD.pdf | |
| 400MXK470MEFCSN25X45 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXK470MEFCSN25X45.pdf | |
| EKMG101ELL4R7ME11D | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG101ELL4R7ME11D.pdf | |
| 50SEV100M8X10.5 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 50SEV100M8X10.5.pdf | |
| UHW1K181MHD6TO | 180µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1K181MHD6TO.pdf | |
| MAL203851229E3 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 85°C | MAL203851229E3.pdf | |
| UKW2AR33MDD | 0.33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW2AR33MDD.pdf | |
| UPJ1C391MPD6 | 390µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1C391MPD6.pdf | |
| EEV-FK1E152M | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD | EEV-FK1E152M.pdf | |
| EGPD500ELL162MU35H | 1600µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 35 mOhm 3000 Hrs @ 135°C | EGPD500ELL162MU35H.pdf | |
| B43305A5826M62 | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.65 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A5826M62.pdf | |
| B41505A5109M7 | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 30 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A5109M7.pdf | |
| 678D337M025DG3DE3 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 270 mOhm @ 20Hz | 678D337M025DG3DE3.pdf | |
| MAL210618153E3 | 15000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 16 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | MAL210618153E3.pdf |