| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F2210V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 221 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F2210V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F2210V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 221 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F2210V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F2210V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F2210V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F2210V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F2210V.
| EET-UQ2C182DA | 1800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2C182DA.pdf | |
| 160TXW56MEFC8X25 | 56µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 160TXW56MEFC8X25.pdf | |
| SLPX682M035A7P3 | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 78 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX682M035A7P3.pdf | |
| UWF1E220MCL1GB | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWF1E220MCL1GB.pdf | |
| UPW1J181MPD1TD | 180µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1J181MPD1TD.pdf | |
| 400MXG150MEFCSN20X40 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXG150MEFCSN20X40.pdf | |
| MALREKB05AA168L00K | 6.8µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 15.6 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB05AA168L00K.pdf | |
| UPW2C2R2MED1TA | 2.2µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW2C2R2MED1TA.pdf | |
| UEP1J4R7MDD1TD | 4.7µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP1J4R7MDD1TD.pdf | |
| MAL214850102E3 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214850102E3.pdf | |
| B43254A9826M | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254A9826M.pdf | |
| MAL215054682E3 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL215054682E3.pdf | |
| B41505A7478M7 | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 45 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A7478M7.pdf | |
| MAL215979221E3 | 220µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 530 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | MAL215979221E3.pdf | |
| LGY2G471MELC | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2G471MELC.pdf |