| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F21R5V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 21.5 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F21R5V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F21R5V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 21.5 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F21R5V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F21R5V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F21R5V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F21R5V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F21R5V.
| URS1C471MPD1TD | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1C471MPD1TD.pdf | |
| UPJ1K470MPD6TD | 47µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1K470MPD6TD.pdf | |
| LGU1J332MELZ | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1J332MELZ.pdf | |
| UVK2D471MRD | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2D471MRD.pdf | |
| 16TLV4700M16X21.5 | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 16TLV4700M16X21.5.pdf | |
| 25YXF33MEFCT15X11 | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 25YXF33MEFCT15X11.pdf | |
| UKL2A2R2MDD1TA | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A2R2MDD1TA.pdf | |
| ELXZ100ELL103MM35S | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXZ100ELL103MM35S.pdf | |
| MALREKA00KS310OG0K | 100µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.65 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00KS310OG0K.pdf | |
| B41890A5478M | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 22 mOhm @ 10kHz 15000 Hrs @ 105°C | B41890A5478M.pdf | |
| MLP132M150EB0A | 1300µF 150V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 143 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | MLP132M150EB0A.pdf | |
| MLS112M075EK1C | 1100µF 75V Aluminum Capacitors FlatPack 112 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS112M075EK1C.pdf | |
| EEV-HB0J470R | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-HB0J470R.pdf | |
| CGA5L3X8R1E225K160AE | 2.2µF 25V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGA5L3X8R1E225K160AE.pdf | |
| GQM1885C1H470JB01D | 47pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GQM1885C1H470JB01D.pdf |